SanalAlem Bir SanalDünya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SanalAlem Bir SanalDünya

SanalAlem Bir SanalDünya

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Peygamberimiz’den Gençliğe Mesajlar...

YazarMesaj
Admin
Administratör
Administratör
Admin

Erkek
Yaşadığım yer : istanbul
Mesleğim : öqrenci
Takım : Peygamberimiz’den Gençliğe Mesajlar... Galatasaray
Müzik Türü : Peygamberimiz’den Gençliğe Mesajlar... Rapwk8
Tecrübe puanı : 1397

Peygamberimiz’den Gençliğe Mesajlar... Empty
MesajKonu: Peygamberimiz’den Gençliğe Mesajlar...   Peygamberimiz’den Gençliğe Mesajlar... I_icon_minitimePaz Ağus. 24, 2008 3:06 am

Rasûl, size neyi verirse onu alın..
O, size neyi yasaklarsa ondan kaçının.”
(Haşr Sûresi: Âyet 7)

Peygamberimiz Sallallahu Aleyhi Ve-Sellem Buyuruyor ki :

“Sizden biriniz, kendisi için arzu ettiği bir şeyi din kardeşi için arzu etmedikçe, gerçek mü’min olamaz”.

Sizden birinizin arzusu, benim getirdiğime -Kur’ana- uygun olmadıkça, gerçek mü’min olamaz

Mü’min, mü’min kardeşi için birbirine destek veren bir binanın tuğlaları gibidir

Allah, benim sözümü -hadisimi- işiten, bunu iyice kavrayan, ezberleyen ve başkalarına duyuran kişinin yüzünü nurlandırsın”.

Kim ilim öğrenme arzusuyla bir yola girerse, Allah bu sebeple ona Cennet’e giden yolu kolaylaştırır

Allah’a yemin olsun ki; Allah’ın, senin sebebinle bir kişiyi hidayete erdirmesi, senin için kırmızı -değerli- develerin sahibi olmaktan daha hayırlıdır”.

Sizin en hayırlınız: Kur’anı öğrenen ve öğreten kimsedir”.

Kur’an okuyun. Zira Kur’an, kıyamet günü Kur’an ehline şefaatçi olarak gelecektir

Allah, bu kitap sebebiyle -yani Kur’ana uydukları için- pek çok milleti yükseltir. Yine bu kitap sebebiyle -yani Kur’ana uymadıkları için- pek çok milleti alçaltır

“Size iki şey bıraktım. Bu iki şeye sımsıkı sarıldığınız müddetçe asla sapıklığa düşmezsiniz:
-Bunlardan biri: Allah’ın Kitabı –Kur’an-ı Kerim-,
-Diğeri ise: Peygamberinin Sünneti’dir”.

Amellerin Allah’a en sevimli olanı: az da olsa devamlı olanıdır”.

Kulun kıyamet günü ilk hesaba çekileceği ameli: Namazıdır

Yedi kişi vardır ki, Allah’ın arşının gölgesinden başka hiç bir gölgenin bulunmadığı o günde -Kıyamet Günü’nde- Allah, bu yedi kişiyi arşının gölgesinde gölgelendirecektir.
-Bu yedi kişinin birincisi: Adaletli Devlet Başkanı,
-İkincisi: Allah’a ibadet ve kulluk ederek yetişen GENÇ’tir

Veren el, alan elden daha hayırlıdır”.

Hayâ -utanma- imandandır

Müslüman, diğer müslümanların elinden ve dilinden zarar görmediği kimsedir”.

“Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız... Müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz

Mü’minlerin iman yönünden en kâmil olanı, ahlâkı en güzel olanıdır”.

Allahım!.. Çirkin ahlâktan, çirkin davranışlardan ve çirkin arzulardan sana sığınırım”.

Allahım!.. Acizlikten, tembellikten, korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım”.

Allahım!.. Beni en güzel ahlâka ulaştır, En güzel ahlâka ulaştıracak olan ancak sensin. Beni kötü ahlâktan uzaklaştır. Kötü ahlâktan uzaklaştıracak olan ancak sensin

Nerede olursan ol, Allah’tan kork. Her kötü davranışın ardından iyi bir amel işle ki, o günahı silsin. İnsanlara güzel ahlâk ile davran”.

Allahım!.. Senden hidayet üzere olmayı, takvâ sahibi olmayı, iffetli olmayı ve senden başkasına muhtaç olmamayı niyaz ederim

Kul, sakıncalı olan şeylerden kaçınmak için sakıncalı olmayan -şüpheli- şeyleri terk etmedikçe, gerçek takvâ sahiplerinin derecesine ulaşamaz”.

Cehennem, nefsî arzularla perdelenmiştir. Cennet ise, zorluklarla perdelenmiştir”. (Cehennem’e giden yol nefsî arzular, şehvetler ve zevklerle doludur. Cennet’e giden yol ise fedakârlıklar, zorluklar ve imtihanlarla doludur.)

Cenab-ı Hak bir hadis-i kudsîde şöyle buyuruyor: “Şu kimseleri sevmek bana vacip oldu. (Şu kimseleri mutlaka severim): -Benim rızam için birbirlerini sevenler...
-Benim rızam için bir araya gelenler...
-Benim rızam için birbirlerini ziyaret edenler...
-Benim rızam için birbirlerine ikramda bulunanlar...”

Müminler, birbirlerini sevme, birbirlerine merhamet etme ve birbirlerine şefkat gösterme konusunda bir vücut gibidirler. Vücudun bir organı rahatsız olsa, diğer organlar uykusuzluk ve hararette ona ortak olurlar

İman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de gerçek mümin olamazsınız.”.
http://www.sanalalem.canadaboard.net

Peygamberimiz’den Gençliğe Mesajlar...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-