SanalAlem Bir SanalDünya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SanalAlem Bir SanalDünya

SanalAlem Bir SanalDünya

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Öcalan:Erbakanla mektuplaştım

YazarMesaj
Admin
Administratör
Administratör
Admin

Erkek
Yaşadığım yer : istanbul
Mesleğim : öqrenci
Takım : Öcalan:Erbakanla mektuplaştım Galatasaray
Müzik Türü : Öcalan:Erbakanla mektuplaştım Rapwk8
Tecrübe puanı : 1397

Öcalan:Erbakanla mektuplaştım Empty
MesajKonu: Öcalan:Erbakanla mektuplaştım   Öcalan:Erbakanla mektuplaştım I_icon_minitimeCuma Ağus. 22, 2008 1:42 pm

Terör örgütü lideri Abdullah avukatları ile geçen hafta gerçekleştirdiği görüşmenin tutanakları Firatnews haber ajansında yayınlandı. Öcalan görüşme tutanaklarında ilginç iddialara yer verdi.
Öcalan'ın iddiaları şöyle:

"'93'ten günümüze barış çabalarını sürdürdüğüm biliniyor. '90'ların başında Turgut Özal'ı çok ciddiye almamıştım, bir kandırmaca olabileceğini düşünüyordum. Ancak sonradan Turgut Özal'ın ciddi yaklaştığını ve önemli bir devlet adamı olduğunu anladım. Daha sonra Erbakan'la mektuplaşmalarımız oldu. Özal'da yaptığım hataya düşmemek için Erbakan'ı ciddiye aldım. Mektuplaşmalarda çözüm talepleri konusunda üzerime düşeni yapacağımı belirttim. Turgut Özal'a yeterince tanımadığım şansı aynı hataya düşmemek için bu sefer Erbakan'a fazlasıyla tanıdım. Ancak bu süreçte 28 Şubat darbesiyle kesildi. Yine '99-2000 yılları arasında askeri kanattan Kıvrıkoğlu-Aytaç Yalman ekibi benimle görüşmeler gerçekleştirdiler. Hatta askerin hassasiyetini de dikkate alacağımı belirtmiştim. Ancak başaramadılar. Bu sürecin de önü kesilmiş oldu."

1999'da yakalandı

Abdullah Öcalan, 16 Şubat 1999 tarihinde Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirildi. Öcalan, yakalanmadan önce Suriye'de bulunuyordu. 1999 yılında dönemin 2.Ordu Komutanlığını sürdüren, ardından da Jandarma Genel Komutanlığı'na atanan Aytaç Yalman, 1998 yılında Suriye ile yaşanan kriz sonrası 20 Ekim 1998'de imzalanan Adana mutabakatı gereği, Türkiye Cumhuriyeti adına Türkiye-Suriye güvenlik ilişkilerini 4 yıl süre ile sürdürmüştü.
http://www.sanalalem.canadaboard.net

Öcalan:Erbakanla mektuplaştım
1 sayfadaki 1 sayfası